Poznáme prípady, kedy nás niekto veľmi nahnevá a naša nálada sa odzrkadlí na štýle našej jazdy. Jazdíme rýchlo, neopatrne a agresívne. To, že týmto spôsobom si kompenzujeme svoj hnev neznamená, že by sme mali ohrozovať ľudí v autách okolo nás, alebo ešte čo je horšie, chodcov. Ttíto ľudia za náš hnev nemôžu, no bohužiaľ si to častokrát odnesú práve nevinní účastníci cestnej premávky. Najlepšie je s hnevom za volant ani nesadať, poprípade niekde odstaviť auto a vyvetrať si hlavu. Čo je však najdôležitejšie, vedieť sa kontrolovať.
skleničky s whisky 
Alkohol za volant nepatrí
 
Táto téma je na nešťastie nie všetkým tak samozrejmá, ako by sa zdalo. Väčšina nehôd je spôsobená práve alkoholom za volantom, či už vo vyššej či nižšej miere. Opitý človek si neuvedomuje, čo svojim správaním spôsobuje, že jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozuje seba aj svoje okolie a svoje rozhodnutie považuje za správne.

V mnohých prípadoch si aj po nehode vodič odmieta priznať chybu. Iní sa zas bijú za to, že jedno pivo človek ani necíti a presadzujú nenulovú toleranciu alkoholu za volantom. Je tento boj oprávnený? Samozrejme, až pokiaľ sa niečo nestane. Aj malé promile alkoholu v krvi spomaľuje naše reakcie.
autonehoda v lese
Časová odozva pri nízkom promile je síce nepatrná, no v hraničných situáciách práve tento zlomok sekundy môže rozhodnúť medzi životom a smrťou. Preto by vodiči nemali v období pred jazdou požívať nijaký alkohol. Myslím si, že jeden dospelý, rozumný a zodpovedný človek si dokáže odoprieť aj to jedno pivo alebo pohár šampanského ak si je vedomý toho, že ho o nedlho čaká šoférovanie.
 
Na koniec je tu kategória vodičov, ktorá sa nespomína až tak často, no hneď po alkohole spôsobuje najviac nehôd. Je to skupina mladých vodičov, ktorí nemajú skúsenosti a ani rešpekt. Pokiaľ je mladý vodič, nepozná toľko nástrah, ktoré ho čakajú na cestách alebo ako riešiť hraničné situácie. Horšie prípady sú čerství vodiči, ktorým ich bohatí rodičia kúpia supervýkonné auto hneď na začiatok. Mladý majteľ pri predvádzaní svojich neschopností prinajlepšom spôsobí škody na majetku, v iných prípadoch ohrozí ľudí v aute a aj mimo neho. Opäť ohrozuje niekoho, kto za jeho správanie nemôže.
 starý hrob
Bohužiaľ, v podobných prípadoch sú postihnutí najčastejšie nevinní ľudia, obyčajní okoloidúci. Vždy, keď sadáme za volant, mali by sme mať na pamäti, že preberáme zodpovednosť za všetko, čo s autom vieme spôsobiť. Tieto škody vedia byť obrovské, či už na majetku alebo na živote. Avšak, škody na živote sa už vrátiť nedajú. Potom si človek môže do smrti vyčítať, že mohol ísť aj normálnešjie.