Spoznajte hliník trochu bližšie… aj vy si ho zamilujete

Z vlastností hliníka lmmont.sk ostanete veľmi príjemne prekvapení, verte mi, aj ja sám, ktorý sa celkom zaujíma o takéto veci, som ostal tiež milo prekvapený. To, že hliník patrí k takzvanej nehrdzavejúcej oceli asi viete. Ak nie, tak už to teraz viete určite. To je však len jeho prvá pozitívna vlastnosť. K tým ďalším sa dostanem už o chvíľku. Predtým vám však ešte chcem povedať, kde všade, v takzvanom normálnom živote, sa dá tento materiál využiť.
Stena s hliníkovou konštrukciou
Na oknách
Na dverách
Na konštrukciách, napríklad na sklenených stenách
Na plotoch a na bránach
Na zábradliach a plotoch
V kuchyni – drez, linka, nábytok
– A ešte mnoho ďalších vecí, predmetov a plôch

Tak a teraz poďme k vlastnostiam tohto kovu. Začnem tým, čo som už spomenul, teda tým, že hliník dokáže odolávať korózií. Na to, aby tomu tak aj v skutočnosti bolo, musí mať prístup ku kyslíku, pod vodou alebo zakrytý niečím vám zhrdzavie rovnako ako akýkoľvek iný materiál. To teraz však dajme bokom.

Druhým plusom hliníka je jeho neskutočná odolnosť. Z tohto materiálu mám urobenú bránku na dvor. Tá je zakomponovaná do plotu, ktorý je vyrobený z obyčajného železa. Jedného pekného rána náš opitý sused nezvládol vybrať zákrutu a svojim autom narazil rovno do nášho plota. Viete čo prežilo? Presne tak, hliníková bránička. Netvrdím, že bola v stopercentnom stave, no v porovnaní so zvyškom plota a brány, ktorá slúži na vjazd na pozemok s autom, to bolo o poznanie lepšie.Tunel vytvorený z hliníka s pohľadom na nebo

Ďalšou výhodou tohto materiálu je nepochybne aj jeho životnosť. Tá je v podstate kombináciou všetkých doteraz spomenutých vlastností. Tým, že hliník odolá mechanickému poškodeniu, nárazom a iným vonkajším vplyvom, nemá problém s tým, že naňho svieti slnko, problém mu nerobí ani mráz a vietor a samozrejme ani vlhkosť a voda, dokáže skutočne prežiť váš, vaše deti a možno aj ich deti. Pre mnohých som možno o hliníku nepovedal nič prevratné, no pre tých, ktorí o ňom nevedeli skutočne nič, môžu byť tieto informácie určite veľmi užitočné.