Ku krásne prežitej dovolenke zaručene patrí aj pohodlné a čisté ubytovanie. Rovnako vám útulná izba spríjemní všetky iné povinnosti spojené s cestovaním. Avšak orientovať sa v širokej ponuke je často náročné, až frustrujúce.
Nepríjemné prekvapenia v podobe zúfalého nedostatku hygieny, nepríjemného a neochotného personálu, či hlučné okolité prostredie vedia poriadne pokaziť náladu. Mnohým sklamaniam sa našťastie dá predísť, pokiaľ sa budete držať niekoľkých jednoduchých pravidiel.

vstupenky
 
Miesto pobytu
 
Lokácia hotela, hostela, či ubytovne je veľmi dôležitá. V centre mesta môžete naraziť na kvalitné podniky, no aj cena za jedinú noc môže mať astronomickú výšku. Odmenou sú vám neraz nádherné výhľady a množstvo extra služieb.
Naopak, v odľahlejších častiach mesta a na okrajoch dedín vás bude očakáva pokojnejšia atmosféra, skromnejšie prostredie a rozumnejšie ceny.
 
Recenzie
 
Zohľadniť predchádzajúce skúsenosti iných ľudí býva často na nezaplatenie. Pokiaľ vám nemá kto odporučiť miesto, kde bol spokojný, je ten pravý čas obrátiť sa na internet a vyhľadať si názory ostatných ľudí. Môžete sa tak vyhnúť klamnému dojmu z krásnych fotografií slnečnej zariadenej izby, keď vás v realite čaká preležaný matrac a zle vypraté obliečky … o dôležitosti čistého sociálneho zariadenia ani nehovoriac.

schody
 
Pozorovanie okolia
 
Budova, v ktorej ste ubytovaný sa môže zdať dokonale v poriadku, na recepcii vás privíta priateľský a ochotný personál, kuchyňa sľubuje kráľovskú večeru … a v tom vám idylku narušia hlučné partie turistov, alebo ruch dopravnej premávky. Je viac ako vhodné dávať pozor aj na okolie miesta vášho pobytu a zohľadniť ho pri výbere. Frekventovaná ulica vám zaručí hluk do neskorej noci, blízkosť pohostinstiev a iných zábavných podnikov často veští ešte otravnejšie problémy a aj napriek najpohodlnejšej posteli v meste v noci nezažmúrite oka.