Starnutie sa zastaviť nedá. Roky nám pribúdajú a to nezmeníme žiadnym spôsobom. Prvé vrásky, suchú, ovisnutú pokožku a starecké škvrny sú jasným znakom pokročilého veku. Darmo sme mladé duchom, keď naša pleť hovorí niečo iné. Prejavy starnutia, ktoré zastaviť dokážeme.

stará žena

Kyselina hyalurónová
Možno ste o tejto látke už niečo počuli, možno ste o nej niečo čítali a možno už prípravky s kyselinou hyalurónovou máte doma a len neveriacky na ne pozeráte a rozmýšľate či ich začať používať.
Kyselina hyalurónová je v poslednej dobe na vzostupe. Ako vlastne funguje? Čo to je? A naozaj vie zastaviť prejavy starnutia?
Túto kyselinu v mladom veku vytvára naše telo. Vďaka nej je naša pleť pružná, hydratovaná, svieža, pevná a chránená pred vonkajšími vplyvmi prostredia. Časom ale jej produkcia klesá a máme jej v tele menej a menej.
Kolagén je jednou zo základných zložiek pokožky, ale je aj v kostiach a kĺboch. Udržuje celý náš pohybový aparát v kondičke a pokožke zaisťuje pružnosť, elasticitu a vlhkosť. Aby mohol kolagén správne fungovať musí mať dostatok tekutín. Kyselina hyalurónová na seba viaže vodu.  Dokáže naviazať na seba 1000 násobok vody a dodávať tak kolagénu dostatok vlhkosti pre jeho optimálne fungovanie.

mastičky

Ako funguje
Kyselinu hyalurónovú produkuje naše telo vekom menej a menej. Následok je viditeľný hlavne na pleti – vrásky, suchá, citlivá a podráždená pleť. Kozmetika obsahujúca kyselinu hyalurónovú dokáže tieto procesy zastaviť. Tým že ju dodáme priamo na pleť (v podobe krémov) sa dostane do pokožky, kde vyplní priestor medzi kolagénovými a elastinovými vláknami, zaistí im potrebnú vlhkosť a výživu a pleť je navonok mladšia a pružnejšia. Vyplnením priestoru zároveň napne pleť a jemné vrásky zmiznú. Pleť je tak navovok hladká, jemná, pružná a hydratovaná.

zázrak

Spolu s ďalšími látkami (napr pro retinolom) dokáže kyselina hyalurónová vrátiť pleti jej stratenú hydratáciu a výživu aj v hlbších vrstvách pokožky.
Ak sa rozhodnete pre kozmetické produkty s obsahujúce kys. hyalurónovú vsaďte na kvalitné prípravky.