1.       Spánok
Základom tohto celého je samotný spánok. Mal by trvať minimálne sedem hodín, čo Vám je ale určite známe. Telo tento čas potrebuje na regeneráciu po celom, vyčerpávajúcom dni. Ako na kvalitný spánok?
·         Hodinu pred spaním už nepozerajte televíziu, mobil, ani do počítača. Ideálne sa venujte klasickej knihe, alebo starostlivosti o Vaše telo.
·         Spite v miestnosti, kde sa nenachádza televízia, počítač a ideálne by bolo, ak by sa Váš mobilný telefón nachádzal čo najďalej od Vašej hlavy.
·         Spite v úplnej tme. Svetlo blokuje tvorbu melatonínu, hormónu, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri kvalite spánku.
·         Aj keď ste mali náročný deň a zajtra máte ešte náročnejší, nemyslite na to pred spaním. Naopak, dajte si záležať na dôkladnom odpočinku, ktorý Vám pomôže zvládnuť deň lepšie.

spánek

2.       Vlasy
Na vlasové končeky naneste malé množstvo hydratačného oleja a vlasy sčešte do drdola, ktorý ale nesmie byť príliš tesný. Ak máte vlasy mokré, musíte počkať, kým sa Vám trochu presušia, v drdole by sa totiž ani cez noc nevysušili dôkladne. Prečo drdol? Keď spíte s rozpustenými vlasmi, pri rôznych pohyboch hlavou, alebo pri priľahnutí vlasov je možné, že sa vám vaše vlasy polámu, nehovoriac o rannej katastrofe. Takto budú Vaše vlasy skrotené, pokiaľ sú dlhé, budete ich mať jemne zvlnené, akoby ste práve prišli z pláže.

       3. Tvár
Dôkladné odlíčenie a vyčistenie pleti je samozrejmosťou, bez toho sa krásna neprebudíte. Po týchto procedúrach naneste hydratačný krém, pod ktorým si pleť oddýchne a načerpá živiny, ktoré potrebujete. Skvelým pomocníkom sú aj séra pod očí, hlavne pre ženy, ktoré majú ráno problém s opuchmi. Sérum nanášajte na hydratačný krém tak, že ho dôkladne, no jemne vklepkáte do pokožky pod očami.

avokádo

        4. Obočie a mihalnice
Počas noci je ideálny čas na starostlivosť o tieto, pre mnohé ženy problémové, časti tváre. Pokiaľ chcete hustejšie obočie a mihalnice, spasí Vás avokádový olej. Už po pár týždňoch používania zaznamenáte zmeny.

        5. Pery
Na pery naneste po vyčistení zubov peeling z kokosového oleja a cukru, jemne zbaví krehkú pokožku pier odumretých buniek a kokosový olej pleť krásne vyživí. Následne použite balzam na pery, ideálne s prímesou vzácnych olejov.

        6. Pokožka tela
V sprche použite telový peeling, ktorý spoľahlivo odstráni odumreté kožné bunky. So sprchovým gélom narábajte čo najúspornejšie, priveľa chémie totiž pokožke tela škodí. Po vysušení naneste buď hydratačné telové mlieko na olejovej báze, olebo suchý pleťový olej. Tie pokožku skrášlia a dodajú jej potrebnú hydratáciu.

aroma

       7. Pokožka na nohách
Vaše nohy Vás nesú celý deň, preto by bolo nezodpovedné nestarať sa o ne. Priemerne denne urobia až niekoľko tisícok krokov, preto sú, pochopiteľne, veľmi unavené. Nevzhľadne zrohovatelej pokožke, najmä v okolí piet, predídete tak, že na na ne nanesiete bohatú vrstvu hydratačného krému. Odporúčané sú tie, ktoré sú na pokožku nôh určené, sú totiž hutnejšej konzistencie ako klasické telové mlieka. Na bohato nakrémované nohy obujte teplé ponožky.