V posledných rokoch sa zvýšil počet ľudí, ktorý trpia depresiou. Je to aj tým, že viac ľudí začalo vyhľadávať odborníkov ako psychológov, či psychiatrov. Dnes už to nie je také tabu a ponižujúce ako kedysi, stále viac ľudí chápe takéto moderné ochorenie a neodsudzuje ľudí, ktorí sa to snažia liečiť pomocou lekárov a liekmi, ktoré im predpíšu. Takýto lekári majú svoje ordinácie ale aj čakárne oddelené od iných ordinácií preto aby mali ich pacienti pocit súkromia.

deprese


No ak patríte k ľuďom, ktorí sa boja pohľadov okolia a nechcú navštíviť odborníka na psychické problémy, ktorý by im vedel pomôcť, pokúste sa pomôcť si sami. Odporúčajú sa rôzne veci, ktoré je nutné dodržiavať ak bojujete sám so sebou a s chorobou akou je depresia.


Ak žijete v depresii, čiže v tieni, v samote a všetko vás dokáže rozrušiť musíte začať od seba. Obklopte sa svojou rodinou a priateľmi, na začiatok aspoň jedným človekom, ktorý je vám najbližší, zverte sa mu a poproste o pomoc. Ak sa hanbíte, nemusíte mu nič hovoriť, no trávte s ním viac času, chodievajte do prírody, na výlety a postupne zvyšujte okruh svojich blízkych.


Neutápajte sa v samote a už vôbec netrávte čas v tme či šere, ak nemáte záujem o kontakt s inými ľuďmi. Odtiahnite si všetky žalúzie v dome, dodajte vášmu domovu viac svetla a tým pádom aj viac pozitívnej energie. Taktiež stále vetrajte, čerstvý vzduch pri takýchto chorobách ozaj pomáha.

Ak ste sami, nemáte nikoho s kým by ste chceli tráviť svoj voľný čas, nájdite si aspoň nejaké hobby, pri ktorom strávite veľa času a bude vás napĺňať. Najlepšie pre ľudí, ktorí trpia depresiami je šport https://dswash.sk/zbavte-sa-depresie, hlavne šport na čerstvom vzduchu v prírode. Pri športe sa vyplavujú endorfíny, ktoré takýto ľudia potrebujú.

žena


Poslednou ale nie menej dôležitou radou je štvornohý miláčik. Ak sa cítite sám a nemáte nikoho s kým by ste trávili čas, zadovážte si psíka alebo mačičku, ktorí vám dodajú veľa lásky a radosti, to vám pomôže v boji s vašim problémom na sto percent.