Salóny ponúkajú rôzne druhy depilácie a epilácie, ktoré sa stále rozširujú.
Spôsoby odstraňovania chĺpkov:

Klasické holenie žiletkou:
Je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ktorý zvládnete v pohodlí domova, aj keď sa niekam ponáhľate a zároveň je to bezbolestné. Nevýhodou je, že pokožka vydrží hladká len veľmi krátko a vyrastajú z nej hrubé chĺpky a je pri tom riziko porezania. Zároveň si kožu ničíte a to takmer každý deň. Ak zvolíte tento spôsob, vyberte si dobrú žiletku a vždy chĺpky pred holením zmäkčite, napríklad vodou a mydlom na holenie.

pláž

Holiaci strojček:
S týmto spôsobom máte od chĺpkov pokoj asi na 2 týždne, dorastajú už len jemnejšie chĺpky.
Je to zdĺhavejší spôsob holenia, pomerne bolestivý, ale časom sa na to dá zvyknúť. Pokožka po depilácii môže byť podráždená, začervenaná, takže nemôžete ísť hneď v plavkách na kúpalisko.

holení

Vosk:
Pri tomto spôsobe epilácie sa na pokožku prikladajú pásy s horúcim voskom, ktoré rýchlym strhnutím odstránia chĺpky. Ak používate vosk pravidelne, chĺpky sa zjemňujú a je ich menej. Pokožka vydrží hladká niekoľko týždňov. Táto metóda je pomerne bolestivá. Efektívnejšia je, ak zájdete do salónu a necháte si ju vykonať profesionálne.

Laser:
Táto epilácia je to bezbolestná. Pred ošetrením by sa mala pokožka niekoľko týždňov len mechanicky holiť, napríklad žiletkou. Laser odstraňuje lepšie tmavšie chĺpky. Ošetrenie laserom je potrebné pár krát zopakovať a malo by to pomôcť na niekoľko rokov. Po takomto odstránení chĺpkov sa musíte chrániť pred slnkom, takže v lete to nie je ideálne.

Cukrová pasta:
Pokožka po nej nie je podráždená, len jemne začervenaná, čo rýchlo zmizne. Má prírodné zloženie, väčšinou je to len cukor, citrónová šťava a voda. Je k pokožke šetrnejšia ako vosk. Pri pravidelnom používaní sú chĺpky jemnejšie a redšie. Pri cukrovej paste sú rôzne techniky depilácie: pasta sa môže rozotrieť rukou a strhnúť, alebo pomocou pásikov alebo špachtle. Takisto si môžete túto metódu dopriať aj v salóne od profesionálov.

laser

Či už patríte medzi tých, ktorí si robia wellness v pohodlí domova, alebo si doprajete profesionálnu starostlivosť, vyberte si tú najlepšiu metódu, ktorá vyhovuje vášmu spôsobu života a vašej pokožke.