Ako byť IN aj na zjazdovke

Oblečenie vhodné na lyžovanie by malo spĺňať obvyklé požiadavky na zimné oblečenie, to znamená aby bolo dostatočne teplé. Tiež by malo byť vhodné pre šport – pohodlné, neobmedzujúce pohyb, najlepšie vodotesné.
Aby mohlo oblečenie spĺňať všetky tieto požiadavky, musí byť viacvrstvové. Priamo na telo sa odporúča nosiť bielizeň, ktorá je vyrobená z prírodnej alebo špeciálnej, „priedušnej“ syntetickej textílie. Dávajte si pozor ale aj na výber ponožiek. Môžu byť špeciálne lyžiarske a bežné. V každom prípade by mali byť dostatočne dlhé.

běžky

Vonkajší odev musí byť vodotesný. Skladá sa zo špeciálnych lyžiarskych nohavíc alebo kombinézy a bundy. Môžete nosiť obyčajnú mestskú bundu, hlavne nech je dlhšia a zakryje kríže. Je tiež vhodné, ak má veľa vreciek – v nich je možné ukladať potrebné veci, napríklad lístok na lyžiarsku dráhu.
Je tiež dôležité vybrať si správne príslušenstvo. Lyžiarske rukavice by mali byť vodotesné, môžu byť pripevnené k bunde, aby ste ich nestratili. Aj pre horské lyžovanie budete potrebovať špeciálne okuliare, ktoré chránia vaše oči pred jasným slnkom, pretože biely sneh, ktorý dobre odráža svetlo, môže poškodiť vaše oči.

Nemusíte nosiť staré svetre či polo roztrhané otepľováky. V súčasnosti existuje nespočetné množstvo moderných ale zároveň aj teplých druhov kombinéz v ktorých na svahu určite vyniknete. Skúste si sami ladiť oblečenie či už podľa vzorov alebo farieb. Veľmi populárne je ladiť napríklad farbu vetrovky s farbou vašich lyží alebo lyžiarok. Ak nenosíte prilbu, čo je veľká chyba a riskujete, noste aspoň čelenku, Vaše vlásky krásne vyniknú.

lyžování

Samozrejme, každá z nás chce byť krásna a IN aj na snehu, no dajte si pozor aby ste nepôsobili nevhodne a skôr trápne. Vyhnite sa vyzývavému oblečeniu, v horách jednoducho miesto nemá a budete na smiech Vášmu okoliu!