Make-up nie je strašiakom, ale pomocníkom

To že muži nemajú na ženách radi make-up neznamená, že sa ho treba vzdať. Správne zvolený vie zakryť nedostatky pleti aj tváre. Nájdite si dostatok času na jeho výber a ak nájdete ten, ktorý je pre vás pravý, sami uvidíte, že z vás spraví nového človeka. Samozrejme, že samotný make-up nestačí, treba ho doplniť vhodnými očnými tieňmi, rúžom, alebo správne upravenými riasami
cucání prstu
Na začiatok by ste mali vedieť aký typ pleti máte. Mnohé firmy robia vo veľkých nákupných centrách diagnostiku pleti zadarmo. Investujte svoj čas a zúčastnite sa takejto akcie. Existuje nepreberné množstvo make-upov, ale vy si ho musíte vyberať podľa toho akú pleť máte – suchú, mastnú, so sklonom k akné… Na kúpu make-upu sa iste vyberiete do obchodu. A tu začínajú prvé problémy. Umelé osvetlenie predajní vie efekt veľmi skresliť. Je preto dobré si tester naniesť na pleť a vyjsť na chvíľu von na prirodzené svetlo. Ideálne by bolo keby značka poskytovala zákazníčkam vzorky a vy by ste si mohli vyskúšať make-up doma. Nejde tu len aj o odtieň, ale aj o to, že môžete po čase zistiť, že vám vybraný make-up zhoršuje stav pleti, vysušuje ju, alebo spôsobuje kožné reakcie.
hlava v květinách
Podľa stavu pleti si vyberte krycie schopnosti make-upu, tie s jemnejšou textúrou pleti dodajú len správny tón a tie hutnejšie kryjú aj väčšie nedostatky. Jazvy, vystupujúce defekty a žilky musíte pretrieť korektorom. Je len na vás aký spôsob nanášanie make-upu vám vyhovuje. Niektoré dámy použijú prsty, iné si potrpia na štetce, alebo hubky. Pri používaní hubiek a štetcov je potrebná aj údržba a čistota, aby sa baktérie z nich nedostali na pleť.

obličej

Make-up vždy nanášajte od nosa k hranám tváre. Samozrejme, že pleť musíte mať dôkladne vyčistenú. Dobré je použiť najskôr podkladový krém, alebo bázu, aby sa make-up lepšie nanášal a splynul s tvárou. Ak máte kúpených viacero make-upov, dávajte prednosť tomu, ktorý na pleti skoro nevidíte. Nechcete predsa vyzerať ako múmia. Nekupujte tmavší, pretože si myslíte, že sa v lete opálite. Keď sa tak stane, kúpte si ho, ale iste nepatrí tmavý na bledú pleť. V lete dokonca niekedy stačí len púder, alebo tónovací krém. Nemusíte silou mocou nosiť denne make-up, niekedy je vhodnou voľbou BB, či CC krém. Pleť sa vám iste odvďačí.