To že muži nemajú na ženách radi make-up neznamená, že sa ho treba vzdať. Správne zvolený vie zakryť nedostatky pleti aj tváre. Nájdite si dostatok času na jeho výber a ak nájdete ten, ktorý je pre vás pravý, sami uvidíte, že z vás spraví nového človeka. Samozrejme, že samotný make-up nestačí, treba ho doplniť vhodnými očnými tieňmi, rúžom, alebo správne upravenými riasami https://www.frdc.sk/citte-sa-dobre/

tvář


Na začiatok by ste mali vedieť aký typ pleti máte. Mnohé firmy robia vo veľkých nákupných centrách diagnostiku pleti zadarmo. Investujte svoj čas a zúčastnite sa takejto akcie. Existuje nepreberné množstvo make-upov, ale vy si ho musíte vyberať podľa toho akú pleť máte – suchú, mastnú, so sklonom k akné… Na kúpu make-upu sa iste vyberiete do obchodu. A tu začínajú prvé problémy. Umelé osvetlenie predajní vie efekt veľmi skresliť. Je preto dobré si tester naniesť na pleť a vyjsť na chvíľu von na prirodzené svetlo. Ideálne by bolo keby značka poskytovala zákazníčkam vzorky a vy by ste si mohli vyskúšať make-up doma. Nejde tu len aj o odtieň, ale aj o to, že môžete po čase zistiť, že vám vybraný make-up zhoršuje stav pleti, vysušuje ju, alebo spôsobuje kožné reakcie.


Podľa stavu pleti si vyberte krycie schopnosti make-upu, tie s jemnejšou textúrou pleti dodajú len správny tón a tie hutnejšie kryjú aj väčšie https://korsika.rovnou.cz/sk/vacsie-mesta.html nedostatky. Jazvy, vystupujúce defekty a žilky musíte pretrieť korektorom. Je len na vás aký spôsob nanášanie make-upu vám vyhovuje. Niektoré dámy použijú prsty, iné si potrpia na štetce, alebo hubky. Pri používaní hubiek a štetcov je potrebná aj údržba a čistota, aby sa baktérie z nich nedostali na pleť. 

obličej


Make-up vždy nanášajte od nosa k hranám tváre. Samozrejme, že pleť musíte mať dôkladne vyčistenú. Dobré je použiť najskôr podkladový krém, alebo bázu, aby sa make-up lepšie nanášal a splynul s tvárou. Ak máte kúpených viacero make-upov, dávajte prednosť tomu, ktorý na pleti skoro nevidíte. Nechcete predsa vyzerať ako múmia. Nekupujte tmavší, pretože si myslíte, že sa v lete opálite. Keď sa tak stane, kúpte si ho, ale iste nepatrí tmavý na bledú pleť. V lete dokonca niekedy stačí len púder, alebo tónovací krém. Nemusíte silou mocou nosiť denne make-up, niekedy je vhodnou voľbou BB, či CC krém. Pleť sa vám iste odvďačí.

Ohodnoťte příspěvek