·         Na cestách sa stretneme so situáciou v ktorých sa potrebujeme vyhnúť a nespôsobil tak dopravnú nehodu . Ako sa teda správať na ceste a dôjsť bezpečné do cieľa ?

silnice
 
·         Niektorý vodiči jazdia blízko krajnice , niektorý sa držia stredovej čiary . Ktorá možnosť je ale správna ? Najlepšie je sa držať stredovej čiary . Je to hlavne s toho dôvodu aby ste mohli správne uhnúť  pri strete zo zvieraťom , alebo aby ste vyhli defektu ak je znečistenej krajnice.
 
·         Ak Vás niekto začne predbiehať tu platí uhnúť sa ku krajnici aby ste nechali autu väčší priestor. Nemusíte sa báť že by ste skončili niekde v kanáli. Na ceste prvej triedy sa na šírku zmestia až 3 osobné autá.  Je niekoľko dôvodov prečo nechať predbiehajúcemu autu viac priestoru je viac. Auto ktoré Vás obieha ide rýchlejšie , a ak sa nestihne zaradiť alebo sa stane niečo čo by Vás alebo iných účastníkov mohlo ohroziť je dobré  ak spomalíte vozidlo prípadne hu úplne zastavíte a necháte aby sa predbiehajúce auto dostalo pred vás. Ak Vás chce auto za vami predbehnúť môžete mu to uľahčiť tým že mu pravou americkou naznačíte voľný priestor na predbehnutie. Pozor vždy pri pred očami je dobré ak vodič pred predyhovaní zapne ľavú smerovky a pri zariaďovaní pravú.

auto
 
·         Ak vidíte niekoho že sa správa na ceste nedohľadne , nechajte ho nech vás predbehne. Ak vás začne blokovať pri jazde , zapnuté kamery a celú situáciu si nahraďte na kamerový systém ( Samozrejme ak máte v aute kameru. ) Pri dopravnej nehode dajte na cestu výstražný trojuholník aby ostatný vodiči vedeli o prekážke na ceste. Volant držte pevne a nerobte zbytočne manévre ktoré by ohrozili cestnú premávku. Prekážky obchádzanie tak aby ste nevrátili do iného protiidúceho vozidla a pri obchádzaní sa striedajte v obidvoch jazdných  pruhoch   A dodržujte rýchlosť podľa dopravného značenia a nariadenia cestnej premávky.