–        Svetlomety    Svetlomety s LED svetlami pre denné svietenie dodávajú vozidlu na dynamickosti. Tieto nové svetlomety AFL s technológiou LED prvýkrát pracujú automaticky v deviatich režimoch. Systém automaticky rozozná, v akých svetelných podmienkach idete, a optimalizuje rozloženie svetla podľa momentálnej situácie a zamedzuje oslňovaniu iných vodičov.
 opel corsa
–        Kamera        Kamera novej generácie Opel Eye, riadi celú škálu asistenčných systémov. Toto tretie oko vodiča, ako sa tejto kamere hovorí, nielen zabezpečuje funkciu chytrých svetlometov, číta dopravné značky a tie následne zobrazuje na displeji. Kamera sleduje jazdné pruhy a nedovolí nám nechtiac vybočiť zo svojho pruhu, sleduje odstup od vpredu idúceho vozidla a varuje nás, ak sa k nemu blížime moc rýchlo.
 
–        Tempomat    Vozidlo je vybavené radarovo riadeným tempomatom so systémom núdzového brzdenia. Jednoducho si nastavíte rýchlosť a odstup vozidla veľký, stredný alebo malý a vozidlo sa potom úplne automaticky prispôsobuje vozidlám vpredu alebo Vami nastavenej rýchlosti. Ak systém vyhodnotí nebezpečenstvo, aktivuje núdzové brzdenie.
 řidič Opelu
–        Interiér         Zafiru si môžete zaobstarať vo verzii s piatimi sedadlami, ktorá ponúka batožinový priestor 710 litrov a je možné ho sklopením sedadiel zväčšiť až na 1 860 litrov. V ponuke je tiež veľmi obľúbená sedemmiestna varianta s neprebernou variabilitou sedačiek.
 
–        Technológia OnStar            Technológia OnStar vie cestovanie s týmto vozidlom veľmi spríjemniť. Umožňuje napríklad spojenie so slovenským operátorom, ktorý je nepretržite k dispozícii. Dokáže nám poradiť v núdzi, nastaviť do navigácie cieľ cesty či v prípade odcudzenia vozidla, lokalizovať a znemožniť jeho ďalšie naštartovanie. Pocit bezpečia dodáva aj tlačidlo SOS, ktoré dokáže v prípade nehody samo alebo za pomoci osôb vo vozidle zavolať záchranné zložky a privolať pomoc. Jednou z ďalších funkcií tohto systému je, že systém raz za mesiac vyhodnotí stav vozidla a automaticky pošle mail o jeho stave. Prvý rok je táto služba úplne zadarmo a nasledujúce roky sa pohybuje okolo 86 Euro.