Čítačka odtlačkov a smartphoni


»          Čítačku už veľmi dobre poznáme. Prišla k nám na Slovenský trh pred štyrmi rokmi a stala sa neúspešnejšou technológiou nie len u nás ale aj vo svete. S toto technológií prišla v roku 2014 hneď po tom ako bola skritizovala bezpečnosť tváre a hesla smartphonu. Tieto dve technológie neboli až tak bezpečne . Do smartphonu sa dalo dostať pomerne ľahko a to bez toho aby niekto vedel vaše heslo čo vzor , pripadne snímanie tváre.
 
iphone

»          Tento krát sa ale zistili že ani samotná novinka , čiže čítačka odtlačkov nie je až tak bezpečná. Kalibrácia čítačky nie je zatiaľ tak vytvorená aby bola dodržaná bezpečnosť smartphonu pred stratou  čo krádežou. Technológovia  a inžinieri ktorý skúmali kalibráciu čítačky ďalej zistili že ak máte nastavený odtlačok na jeden prst , môže sa dostať do smartphonu ktokoľvek keďže sú otlačky skoro identické. To však nie je pravda , keďže otlačky prstov máme každý iné.
 
Ale nová technológia nám prináša úplnú bezpečnosť. To však zatiaľ nie až tak potvrdené. Zatiaľ čo sme čítačku odtlačkov mohli nájsť pod displejom alebo na zadnej strane tento krát bude priamo na displeji. Ide o to že ak sa dotknete prstom na ktorejkoľvek časti displeja či už hore , dole na právo , na ľavo či priamo strede smartphon by sa mal odomknúť. Čítačka na displeji bude reagovať len na vaše prsty teda na priamy otlačok.

grafika s mobily

Zatiaľ však nie je nič potvrdené a hovorí sa že táto novinka bude len ponúkaná na vyšších stredných triedach , tak ako pri začiatkoch čítačky odtlačkov na spodnej časti displeja alebo vzadu no neskôr ak bude táto technológia úspešná bude aj na nižších stredných triedach. Ako som už spomínal budú len vystupovať na novinkách a konkrétne na vlajkových lodiach výrobcov ktoré budú vychádzať už budúci rok. Všetko však ukáže čas , a o tejto téme vás bude ešte informovať v ďalších článkoch.