Vyskúšajte alternatívy

Ak patríte k ľuďom, ktorí musia mať všetko pod kontrolou, verejná preprava osob asi nebude nič pre vás. Chyťte preto volant do vlastných rúk a vyrazte.

Cestovanie autom má veľa výhod, o tom sa každý deň presviedčajú milióny ľudí na celom svete. Ako ste na tom vy? Dokážete si predstaviť svoj deň bez toho, že by ste ráno odomkli zámok svojho štvorkolesového tátoša, naštartovali a vyrazili za povinnosťami alebo hoci aj za zábavou či športom? Keď sa raz za čas stane, že sa pokazí, cesta je zrazu oveľa komplikovanejšia. Musíte medzi ostatných ľudí nevlastniacich auto do prostriedkov hromadnej dopravy a musíte sa prispôsobovať cestovnému poriadku. Máte pocit, ako keby ste prišli o jednu z dôležitých končatín.

auto ve městě
Strácate:

– časovú flexibilitu
– časť slobody pohybu
– pocit, že ste to vy, kto rozhoduje o vlastnom živote
– možnosť nakúpiť viac ako unesiete

a určite sa toho nájde oveľa viac. Niekto to vezme ako príležitosť vidieť svet z inej perspektívy, pre niekoho je to neprekonateľné. Ak patríte k tej druhej skupine, iste už zvažujete ako dočasne svoje vozidlo nahradiť. Môžu vám pomôcť priamo v servise, alebo sa môžete presvedčiť, že v núdzi spoznáte priateľa. Ale možno ste nepremýšľali nad tým, že tŕň z päty vám môže vytrhnúť aj autopožičovňa. Pár dní by možno stálo za zváženie
městský provoz
Alebo skúste oprášiť svoj starý bicykel, dnes je to celkom in. A ak máte model s nosičmi, neostýchajte sa s ním vyraziť aj na nákupy. Možno nakoniec zistíte, že je to oveľa väčšia zábava.O to radostnejšie potom bude opätovné stretnutie s vašim obľúbeným, tentoraz už opraveným členom rodiny. Zrazu budete mať pocit, ako keby vám narástli krídla. Nezabúdajte však na to, že existujú aj iné spôsoby ako sa dostať tam, kde chcete. Raz za čas nie je zlé si ich prakticky vyskúšať.