Lenovo Moto X4


Celá X4 beží na Androide Android 7.1 Nougat s chipset: QualCom Snapdragon 630 s osem jadrovým  2,2 GHz procesorom a grafickým procesorom Adreno 508.

Ponuka klasické frekvencie LTE v Európe. Čo sa ale týka samotných rozmerov nové Lenovo Moto X4 má rozmery 48 x 73 x 8 mm a váži ne celých 163 gramov a displej má 5,2 palcov.
Hlavný fotoaparát má 12 Mpx a dokáže natáčať videa v 4K rozlíšení v 30 FPS a FulHD vo 60 FPS . Fotoaparát nad displejom 16 megapixelov a video dokáže nahráva vo FulHD rozlíšení v 30 –tých FPS.
položený telefon
Tento smartphon ponúka výber dvoch pamätí a to vo 32 GB A 64 GB verzii a ak by Vám ani táto pamäť nestačila môžete ju rozšíriť pomocou pamäťovej karty z hybridným slotom až do 1 –neho Terabajtu . Na prenos dát sa pripojíte pomocou 2G ,3G , 4G LTL pásma. Ak Vám dôjde šťava na smartphone môžete ju pripojiť na nabíjačku z USB – C konektorom a samotná batéria má kapacitu 3000 mAh,  a ponuke je aj rýchle nabíjanie a mínus bude že ak sa Vám pokazí batériu môžete ju vymeniť len v servise.
Samozrejme nesmie chýbať aj čítačka otlačkov prstov , GPS, Glonass, Beidou, Galileo a odolnosť voči vode , Fm rádio a audio Jack na pripojenie slúchadiel. Zatiaľ ešte nie je potvrdené či sa bude predávať ako dual sim z nano SIM kartami
moderní telefon
Čo je ale veľký mínusom pre tento smartphon je že nemá informačnú led diódu , najväčšia škoda že nepodporuje bezdrôtové nabíjanie , stereo reproduktory , Infra port.
Na slovenskú by sa mala predávať začiatkom Septembra a cena by mala začínať od 399 € no po čase sa ešte môže zmeniť.
Môj názor : Je veľmi veľká škoda že samotný smartphon nemá fotoaparát , výkon a batériu vyššiu. Niekomu sa však páči že smartphon má väčšiu  batériu niekomu zase výkonný fotoaparát a inému zase že má výkon na operačnej pamäti. No ja ako náročný používateľ by som tento smartphon zaradil do strednej triedy keďže displej má menší oproti iným zariadeniam rovnakej značky , inak by to bol parádny telefón pre každého.