Najmenší mobil sa teší vysokej popularite

O aký mobilný telefón je momentálne obrovský záujem? Áno, mohli by sme spomenúť hneď niekoľko aktuálnych noviniek populárnych značiek z kategórie smartfónov, ale to už predsa nie je žiadna extra novinka. Pravdepodobne ste ani vy netušili, že momentálne sa veľkej obľube teší klasický telefón, ktorého rozmery sú však len niekoľko milimetrov, konkrétnejšie 46 x 21 x 12 mm s váhou iba 12 gramov. Aby sme sa lepšie pochopili, predstavte si 2- eurovú mincu a približne takejto veľkosti je nový mobil Zanco tiny t1.

pripojeni

Je to niečo neuveriteľné, čo sme doteraz len tak ľahko nevideli. Práve z toho dôvodu sa tento telefón teší obrovskému záujmu, ale samozrejme predovšetkým aj kvôli svojim nadmieru praktickým rozmerom. Mobil spolu s kontaktmi máte vždy po ruke, pritom ho takmer niet vidno a ani vás neťaží takmer žiadna váha. V tomto smere ide o sympatický rozdiel oproti dnešným síce úzkym, ale aj tak rozmerným smartfónom. Vidíme, že ľudia v dnešnej dobe plnej týchto smartfónov dokážu oceniť praktickejšie rozmery a dizajn v podobe, ako keď sa predávali ešte klasické mobily. No Zanco tiny t1 je svojou "veľkosťou" skutočný extrém, avšak populárny.

No pochopiteľne nečakajte také funkcie ako u dnešných "rozmerných" modelov, na displeji 21 x 12 mm by ste si toho moc neužili. Funkcie možno zrovnať s typickým starým mobilom, do akého uložíte svoje kontakty, voláte a prijímate hovory, píšete a prijímate SMS. V tomto smere sa do zariadenia zmestí 300 kontaktov a 50 SMS správ. No nie, k internetu či k wi-fi sa nepripojíte, nečakajte ani Google Play, ani nič podobné.

dívka

Jeho výhoda spočíva skutočne iba v jeho unikátnosti, praktickom prenose a cene. Predstavte si, že je vonku zlé počasie, alebo športujete či idete na festival, či pri vodu,… no a dnešné smartfóny dokážu svojim dizajnom spôsobovať problémy, navyše sa bojíme, že ak sa tento rozmerný obdĺžnik s veľkým citlivým displejom sa malým nedopatrením poškodí, prišli sme tak o cca 500 eurovú elektroniku. No Zanco tiny t1 stojí cca 50 dolárov a môžete ho nosiť prakticky akokoľvek a kdekoľvek, napríklad aj formou náhrdelníka