Nenechajte si ničiť sexuálny život

Je zarážajúce, že sa vieme rozprávať o hocičom otvorene, ale téma sexuality stále zostáva v tmavej komore. Len málo párov sa vie porozprávať o tom, čo ich v posteli baví, po čom túžia a naopak čoho sa obávajú. Nie je preto udivujúce, že hlavne u mužov vznikajú rôzne psychické bloky, ktoré im spôsobujú poruchu erekcie. Nebudeme hovoriť o zdravotných problémoch, ktoré vedú k erektilnej dysfunkcii. Skúsme sa zamerať, čo môže byť jej psychickou príčinou.

nahota

Mladý zdravý muž by nemal mať s erekciou problém. Ak je zdravotne naozaj v poriadku, treba hľadať príčiny v jeho hlave. Až 20 % problémov v posteli u mužov spočíva v psychike. Najjednoduchšie riešenie je podporná liečba generikami, ktoré sú finančne dostupné

Pre skutočné riešenie problémov s erekciou však často musíme urobiť oveľa viacej. Vo väčšine prípadov sa všetko končí u psychológa. Ale čo vlastne spôsobuje, že príde k danej poruche? Vo všetkých prípadoch ide o psychickú impotenciu. Niekedy muža poznačí trauma, ktorú zažil ešte počas detstva. Častejšie ide o faktory, ktoré ho obklopujú počas života.

Stresspôsobený životným štýlom je najčastejším spúšťačom impotencie. Pomôže relax, šport, mentálne uvoľnenie, rozhovor s partnerom, alebo odborníkom. Ďalším faktorom, ktorý mužov ovplyvňuje sú partnerské problémy. Ak sú tieto problémy veľké, hádky na dennom poriadku a nastáva celkové odcudzenie, prichádza k dysfunkcii erekcie. Depresia je najčastejšou chorobou súčasnosti. Aj ona vie vyvolať problémy v sexe. Človek sa cíti smutný, bezmocný, unavený, stráca záujem úplne o všetko, aj o partnera a sex. Ďalším problémom je dominancia. Pri autoritatívnej partnerke sa muž často cíti podcenený a strach zo zlyhania vedie práve k zlyhaniu.

akt

Len lekár vie určiť, či erekcia neprichádza kvôli narušenej psychike, alebo ide o zdravotné problémy. V prípade, že určí psychickú erektilnu dysfunkciu môže vám pomôcť užívanie viagri, alebo generík. Vhodnejšia je ale terapia s odborníkom, ktorý určí spúšťače poruchy a pomôže vám ich prekonať a odstrániť.